Договір оренди нерухомості: нюанси правильного оформлення

Плануєте здавати в оренду житло або самі перебуваєте в пошуках? Не має значення, при будь-яких обставинах договір оренди повинен бути укладений. Документ часто відрізняється вмістом, а перераховані умови можуть не влаштовувати орендаря або орендодавця. Як і в будь-якому юридичному документі, тут криється багато нюансів, про які повинні бути поінформовані обидві сторони. Які ризики можуть чекати ту чи іншу сторону і для чого необхідна документальна співпраця, зараз обговоримо.

Навіщо необхідне укладення договору оренди?

Юридичний документ є певним статутом відносин між власником житла і орендарем, на його сторінках міститься перелік умов угоди і терміни проживання. Угода регулює відносини сторін і служить гарантованим захистом, якщо в ході операції виникають спірні моменти.

Якщо вас цікавить оренда квартир Полтава може запропонувати великий вибір варіантів. Переглянувши каталог оголошень на сервісі OLX і прийнявши остаточне рішення, можна приступати до фінальної частини – підписання договору.

Правила оформлення договору

Згідно з чинним законодавством повинні бути дотримані такі вимоги:

  • документ полягає виключно в письмовому вигляді;
  • після процедури підписання документ повинен бути завірений нотаріально;
  • орендодавець зобов’язаний повідомити про угоду до податкових органів за місцем реєстрації.

Багатьох власників не цікавить юридичне оформлення відносин через необхідність платити податок зі свого доходу.

Що повинно бути включено в зміст договору?

Договір повинен містити повну інформацію про предмет угоди: технічні характеристики нерухомості, точне місце розташування, перелік предметів меблів і побутової техніки. Повні паспортні дані обох сторін, розмір щомісячного платежу, період дії документа, а також обов’язки власника і орендаря – важлива інформація, яка обов’язково має бути присутня в документі.

Перерахувавши основні вимоги, ми розповіли, як правильно оформити документ, але прийняття остаточного рішення залежить тільки від вас.

Comments

.,.,.,.