Після довгої реконструкції відкрито Полтавську обласну філармонію

 

У Полтаві вдалося відкриття оновленої обласної філармонії. Реставрація об’єкту відбувалася в рамках програми Президента України “Велике будівництво”. Відкриття філармонії спочатку було заплановане на День Незалежності, але роботи з відновлення на той час ще не були завершені, пише poltava-trend.in.ua.

На урочистому відкритті були присутні заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко, голова Полтавської обласної ради Олег Синєгубов, а також директор філармонії Олег Тищик.

“Минулого року цей об’єкт додали до програми Президента “Велике будівництво” і, фактично, за рік нам вдалося завершити реконструкцію філармонії. “Велике будівництво” — це кінець епохи довгобудів. І яскравим прикладом цього є завершення реконструкції Полтавської обласної філармонії”, – зазначає заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко.

Що змінилося після ремонту?

Під час ремонтних робіт була значно відновлена велика зала. Зараз вона нараховує 319 посадкових місць. Окрім цього осучаснили бенкетний зал та студію звукозапису. Також у філармонії були замінені вікна й двері, утеплені фасади, відновлені системи вентиляції та електропостачання, відремонтована сцена, балкон, фойє та зала. Також були встановлені пандуси для людей із обмеженими можливостями, тому оновлена будівля філармонії також відповідає нормам інклюзивності. 

Раніше на цьому місці була Велика хоральна синагога, що згоріла у 1911 році. Також будівля постраждала 1943 року під час відступу німецьких окупаційних військ. Ще одна пожежа сталася 2009 року. Реставрація будівлі почалася 2016 року. На її ремонт було виділено понад 92 мільйони гривень. Спочатку філармонія відновлювалася за кошт обласного бюджету, а у 2021 році він профінансувався за рахунок Державного фонду регіонального розвитку.

“У 2016-му фактично зупинилася реконструкція цього об’єкта, вже почалася руйнація. Але вже сьогодні маємо сучасний об’єкт. У листопаді на базі філармонії буде проведено конференцію директорів та керівників культурних об’єктів України, аби презентувати найсучасніше мультимедійне, звукове обладнання. Вважаю, що це початок відновлення культурної спадщини Полтавської області. Тим паче, що ця будівля є об’єктом культурної спадщини”, – говорить голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. 

3

Поки тривала реконструкція, колективи проводили свої репетиції й виступи на інших мистецьких майданчиках. Останні роки творчий колектив Полтавської обласної філармонії активно допомагає бійцям у зоні проведення Операції об’єднаних сил та часто проводить там свої концерти.

За інформацією голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова у листопаді відбудеться  Всеукраїнська конференція керівників культурних установ. На ній буде представлено нове мультимедійне обладнання закладу.

Для відвідувачів відкриття філармонії був влаштований святковий концерт за участі камерного оркестру та інших колективів.

Comments

.,.,.,.