Де зараз мій тролейбус? У Полтаві працює онлайн сервіс, який відображає рух громадського транспорту

Набридло чекати на зупинці по півгодини громадський транспорт? Poltava-trend.in.ua дізнавався, як зробити переміщення містом більш зручним.

Полтавська влада приготувала мешканцям міста приємний сюрприз: на сайті сервісу EasyWay, в режимі реального часу, ви можете дізнатися, де знаходиться потрібний вам тролейбус або маршрутка. Зайти на сервіс можна з комп’ютера, за допомогою будь-якого браузера, натиснувши сюди.  Або закачати собі на мобільний пристрій спеціальний додаток, що підходить як для Android та iOS.

Сервіс має вигляд мапи Полтави. На ній позначені основні дороги та сам транспорт. Сині круги – це тролейбуси, а помаранчеві – маршрутки. Якщо збільшити окрему частину мапи – добре видно номер маршруту, та напрям, куди він рухається. При натисканні на позначку транспорту, на карті з’являється кольорова лінія, що відображає схему пересування за даним маршрутом. Віконце у правій частині екрану відображає інформацію, які маршрути можна відслідкувати через GPS. Зараз картою курсують усі тролейбуси окрім №1. Що до автобусів і маршруток, то відображається рух №№ 14/18; 30; 31; 50; 52. По частині маршрутів, що на даний момент не можливо відслідкувати онлайн, зазначений розклад руху. Вони позначені символом у вигляді календаря справа від порядкового номеру.

Окрема безкоштовна послуга сервісу – побудова маршруту з точки А в точку Б. Вибираєте в контекстному меню місце де ви знаходитесь. Потім позначаєте місце куди треба дістатись. У віконці справа з’являеться перелік транспорту, де зазначений номер, відстань, вартість та приблизний час в дорозі (на транспорті та пішки). На той випадок, коли відсутній прямий зв’язок, програма запропонує варіанти з пересадками. 

Нагадаємо, що взимку у тролейбусах Полтави, перестала працювати система GPS, вартістю у 580 тис грн. Це сталося через зміну міської влади. Нові керівники відмовилися від послуг запорізької компанії “Елістон”, яка обробляла данні з GPS, бо робота з нею передбачала компанію посередника ТОВ “Трек Сервіс контроль”. Спочатку було озвучене рішення підписати прямий контракт. Згодом стало відомо, що у проект інвестували додаткові 145 тис грн і закупили нове обладнання. Воно автоматично вивантажує та обробляє інформацію, тому не потребує додаткових витрат кожного місяця.  

 

 

 

 

Comments

.,.,.,.