Робота з нотаріусом до угоди: юридичні аспекти

При укладанні угоди купівлі-продажу нерухомості нотаріус відіграє важливу роль при перевірці та реєстрації договору. До моменту, коли ви збираєтесь купити квартиру в Полтаві, нотаріус підготує необхідні документи, проконсультує та перевірить справжність документів продавця.

Попередній договір

Після вибору квартири на сервісі OLX та ретельного її огляду настає етап попереднього обговорення угоди та вартості нерухомості. Після погодження умов з власником квартири рекомендується скласти попередній договір. Він готується у письмовій формі та завіряється нотаріусом. У ньому детально фіксуються всі усні домовленості щодо угоди продажу об’єкта, які вже погоджені з обох сторін.

На основі попереднього договору продавець та покупець надалі повинні укласти основний договір купівлі-продажу квартири. Відзначимо, що за попереднім договором право власності залишається за власником квартири. Він має юридичну силу, оскільки зареєстрований у нотаріуса. Його наявність є запорукою при передачі авансу.

Попередній договір повинен містити:

  • предмет договору – квартири;

  • термін складання основної угоди;

  • повну вартість житла;

  • суму авансу за квартиру.

Також у документі прописуються обов’язки сторін.

Підготовка до оформлення договору купівлі-продажу нерухомості

До нотаріального оформлення угоди необхідно провести оцінку квартири, погасити заборгованість по комунальним платежам, виписатися з квартири та підготувати рахунок в банку для проведення оплати.

Нотаріус, готуючись до угоди, попередньо:

  • встановлює особу продавця та покупця, перевіряючи їх паспортні дані;

  • з’ясовує дієздатність учасників угоди та перевіряє правоспроможність юридичних осіб, що беруть участь в угодах;

  • до підписання контракту знайомить продавця та покупця з нотаріально завіреними документами;

  • виступає гарантом, що оформлені нотаріально документи підписуються особисто учасниками угоди.

Завдяки таким діям нотаріуса угода буде проведена юридично безпечно. Крім того, у разі втрати договору куплі-продажу є можливість його відновити за допомогою нотаріуса.

Comments