Google знову оштрафували

У зв’язку порушення антимонопольного законодавства, Євросоюз оштрафував компанію Google на 1,68 мільярда доларів.

poltava-trend дізнався, що сьогодні спеціальна комісія Євросоюзу ухвалила та оприлюднила рішення про накладення штрафу на компанію Google. Рішення зумовлене тим, що Google став монополістом на ринку інтернет-реклами та заключав контракти з третіми сайтами, контрі мали антиконкурентну складову. Google користувався такою схемою понад десять років — говорять представники Єврокомісії. Своїми діями Google майже унеможливлював розвиток інтернет-реклами у Євросоюзі та світі.

Однак сума штрафу в 1,68 мільярда доларів склала всього 1,3% від сумарних доходів Google за 2018 рік. Штраф розраховувався згідно з прибутками компанії отриманими завдяки інтернет-рекламі.

Це не перший інцидент зі штрафуванням компанії Google. Так у 2017 році компанія змушена була сплатити штраф у розмірі 2,43 мільярда євро через монополізацію ринку пошукових систем. А в минулому році компанія виплатила компенсацію у розмірі 4,35 мільярда євро через монополізацію ринку операційних систем для мобільних пристроїв.

Нагадаємо, що компанія Google, являється розробником найпопулярнішої, на даний момент, операційної системи Android. Ця операційна система використовується виключно на мобільних пристроях (смартфонах та планшетах). Останньою версією цієї операційної системи є Android 9, яка була презентована у 2018 році. Майже всі смартфони, які з’являться у вільному продажу цього року, матимуть встановлену Android 9. Android 9 встановлюватиметься у якості заводської ОС з можливістю оновлення. Альтернативою Android являється операційна система iOS від компанії Apple. iOS встановлюється виключно на смартфони та планшети від Apple і являється операційною системою із закритим програмним кодом, на відміну від Android.

Comments

.,.,.,.