Як правильно вибрати ремінь ГРМ та де його купити в Полтаві?

 

Питання, як вибрати ремінь газорозподільного механізму (ГРМ), як правило, виникає, коли приходить час його міняти, за регламентом або необхідності.

І тут в автолюбителів можуть виникнути проблеми, оскільки асортимент цих виробів досить широкий, а ціна і якість різні. Ми полегшимо вам задачу і розповімо, як правильно вибрати ремінь ГРМ.

Коли міняють ремінь ГРМ?

Ремінь ГРМ в автомобілі міняють у двох випадках, якщо настав час планової заміни або трапилася аварія. При цьому якщо ремінь був якісним, фірмовим, то випадок його аварійної заміни малоймовірний. Хіба що він працював на знос і “не дожив” до передбаченого регламентом терміну.

До передчасної заміни ременя ГРМ може також привести його неправильна експлуатація або проблеми в роботі двигуна.

Зокрема,

  • перетяжка (слабка натяжка) ременя;

  • установка нового ременя на старі ролики;

  • висока температура, викликана перегрівом двигуна.

Крім цього, ремінь може швидко вийти з ладу, якщо розгерметизувалася кришка приводу та всередину потрапило масло, вода та бруд.

Як вибрати ремінь ГРМ?

Підґрунтя для вибору ременя ГРМ — це його технічні параметри, від яких і слід відштовхуватися при купівлі. І, безумовно, кращим рішенням тут буде установка “клону” заводського ГРМ, що автоматично зніме питання уточнення його розміру та інших характеристик.

Однак реалізувати цю ідею не завжди вдається, тому при виборі цієї запчастини, ми рекомендуємо звертати увагу на такі фактори:

  • довжину, ширину, кількість і розмір зубів (це залежить від особливостей двигуна);

  • ціновий діапазон, де краще триматися «золотої середини»;

  • торгову марку, бажано, відому.

Що стосується останнього пункту, ми радимо звернути увагу на бренди — Gates, Dayco, Contitech, Flennor, Sun, ну і, звичайно, Bosch.

Як не помилитися при купівлі?

Чи не відкриємо великий секрет, якщо скажемо, що ринок автозапчастин сьогодні переповнений контрафактною продукцією й ремені ГРМ не виняток. Тому при купівлі ременя потрібно бути уважним і керуватися наступними правилами:

  • Купувати запчастини тільки в перевірених магазинах, а краще за все в офіційного представника бренду.

  • Звертати увагу на пакування, на оформлення якого виробники витрачають багато часу та коштів. Друк, малюнки — все повинно бути чітким і не викликати сумнівів. Якщо ж картинки “криві”, голограми немає, а в опис товару трапляються граматичні помилки — це 100% підробка.

  • Уважно вивчити саму запчастину. Зокрема, на зовнішній стороні ременя ГРМ мають бути його технічні параметри, торгова марка та інше, а гума повинна бути відповідної якості, без розшарувань і дефектів.

Хороша новина в плані боротьби з підробками — це поява нових методів захисту товару: кодів, малюнків, QR або посилання SMS з кодом. І якщо пакування обладнане такими знаками від виробника, щоб переконатися в оригінальності виробу досить скористатись смартфоном.

Якщо ж ви за всяку ціну налаштовані купити дешевий ремінь ГРМ і вам не важливо, де та ким він зроблений, пам’ятайте, що контрафактний виріб не тільки швидко вийде з ладу, а й завдасть істотної шкоди автомобілю, особливо газорозподільному механізму.

Comments

.,.,.,.