Полтавська актриса Жанна Прохоренко

Відома актриса Жанна Прохоренко прославилася завдяки ролі в картині «Балада про солдата» та драмі «А якщо це кохання». Її акторська гра, приваблива зовнішність вабили. Радянська та російська актриса народилася в Полтаві, хоча і прожила там недовгий період часу. Детальніше про зірковий шлях жінки розповість Полтава Тренд.

Трішки біографії

Повне ім’я уродженки Полтавщини Жанетта. Після початку військових дій, вона разом з мамою переїхала до Ленінграду. Важке було дитинство, сіра буденність давила. Саме тоді дівчина прийняла рішення записатися в драматичний гурток при Ленінградському дворі піонерів імені Жданова.

Сцена приваблювала дівчину, можливо, саме тому дівчині пощастило потрапити до числа талановитої молоді. Її і ще 4 молодих людей відправили займатися в школу-студію до Олега Євремова.

Перші кроки в кіно

В спектаклі «В добру годину» дівчина вперше зіграла. В той час красиву та харизматичну дівчину помітив режисер Григорій Чухрай, котрий запропонував їй зіграти головну роль в кіно. Дівчина погодилася, незважаючи на заборону від вузу. Після того, як картина вийшла на екрани, Жанну Прохоренко показово виключили з навчального закладу. Після цього вона вступила до іншого навчального закладу, почала навчання в Сергія Герасимова та Тамари Макаровою.

Її кар’єра розпочалася рано, але була успішною. Кінострічка Григорія Чухрая «Балада про солдата» викликала захват. Дівчину (на той момент їй виповнилося 18 років) навіть не гримували, вона відзнялася саме такою, якою була. Військова драма отримала безліч призів на міжнародних кінофестивалях. Цей фільм є одним з кращих зразків кіно, котрий описує часи Другої світової війни.

В 20 років дівчина зіграла в наступній стрічці «А якщо це кохання». Картина стала спалахом, серця глядачів були покорені історією та грою акторів. Наступним фільмом стала легендарна драма «Вам і не снилось», де Жанна Прохоренко зіграла разом з партнером Ігорем Пушкарьовим.

Наступними стрічками стали: комедія «Одруження Бальзамінова», «Непридумана історія», «Вони шли на Захід».

Її фільмографія досить багата на цікаві, нетипові персонажі. Чудова зовнішність разом з талантом акторської гри протоптали стежку в світ кіно та слави. В більш пізні роки, актриса почала грати ролі другого плану.

Особисте життя

Під час навчання Жанна Прохоренко познайомилася зі своїм першим чоловіком. Ним став режисер Євгеній Василев. Після одруження пари, в них народилася донька Катерина Василівна. Цікаво, що вона обрала той же шлях, що і зіркова мама, тобто стала актрисою. Вона знялася в стрічці «Вам і не снилося» та «Гості з майбутнього».

Жанна більше 10 років прожила з чоловіком, але після зустрічі на одному з кінофестивалей сценариста Артура Макарова, вона закохалася. Повернувшись додому, Віра пішла від чоловіка, хоча режисер щиро кохав її до останніх своїх днів. Другий шлюб тривав недовго.

Жанна та Артур прожили 15 років разом в цивільному шлюбі, поки чоловік не помер. Це вплинуло на жінку, вона стала відлюдницею та впала в депресію. Лише 3-4 рази на рік вона вибиралася на зйомки, це були здебільшого маленькі епізоди. В 2011 році актриса померла.

Полтавська актриса Жанна Прохоренко

Comments

.,.,.,.