Кіно, зняте в Полтаві

Жителі полтавських сіл згадують колишні часи, де вони декілька разів ставали на якийсь час зірками радянських кінострічок. Деякі назви фільмів невідомі, але їх знімали на території Полтавщини. Всього в сукупності на території області знято близько 50 художніх фільмів. Детальніше про ці стрічки та особливості зйомок розповість Полтава Тренд.

«Острів скарбів»

В радянські часи зірки полюбляли зніматися в віддалених місцях, бажано, на лоні природи. Саме під цей опис підходили села Полтавщини. Кінострічку «Острів скарбів» знімали в 2011 році, режисером виступив Іван Тітар, фільм складався з 5 серій.

Головним героєм став пірат Пілігрін, кінострічка переносить глядача в 18-19 вік, де режисер показує взаємовідносини між жінкою, піратом та бароном. Окрім кременчуцького клубу, потрапив в кадр дім-музей сім’ї Гоголя.

«Вони йшли на Захід»

Це спільний радянсько-італійський фільм, котрий зняли в 1964 році в Полтаві та найближчих біля міста селах. Відомо, що Пітер Фальк прилітав для зйомок до славетного українського містечка. Головну роль у фільмі мав зіграти Адріано Челентано, але від зйомок актор відмовився.

«Земля»

Фільм зняв Олександр Довженко. Цікаво, що кінострічка ввійшла до п’ятірки шедеврів світового кіно від ЮНЕСКО. Прем’єра відбулася 8 квітня 1930 року, легендарний фільм входить до «топу» німого кіно. Кіномани з усього світу насолоджуються стрічкою, яка знята на території Полтавщини.

«Королева бензоколонки»

Для зйомок в цьому фільму побудували АЗС в Пирятині. Варто відзначити також те, що сценарій до радянської комедії написав полтавчанин Петро Лубенський. Досить довго шукали місце для зйомок, було вкрай важко знайти сучасну автозаправку. В Пирятині режисери зупинили свій вибір. На самій заправці команді заборонили знімати через виробничий план та пожежну безпеку. Саме тому було прийняте рішення побудувати поряд АЗС власну, несправжню.  

«Соняшники»

В 1969 році відома актриса Софі Лорен приїхала на територію Полтавщини для зйомок в даній кінострічці. Італійка та справжня ікона стилю грала на той час разом з Марчелло Мастрояні.

Жителі Диканського району згадують ті часи. Команда під час зйомок встановлювала вагончик біля дерев’яного млина, жили в ньому декілька днів. Жителька села Чернечий Яр згадує, що актриса завжди з радістю приймала шанувальників, зізнавалась полтавчанам, що сама з багатодітної сім’ї.

«Два Федора»

Фільм знятий в 1958 році режисером Марленом Хуциєвим. За його словами, спочатку зйомки проходили в Котовську, далі на маленькій станції. Були і нічні сцени в Першотравневому.

«Весілля в Малинівці»

Невелике село Хорошки Полтавської області на короткий час стало в 1966 році Малинівкою. Помістя Щербатова стало місцем, де проходили зйомки, на той час там розміщувалася школа. Залізобетонні статуї левів доповнювали картину. Майже зі всіма акторами жителі Полтавщини подружилися, запам’ятали цей особливий час.

Кіноіндустрія Полтавщини багато, чимало стрічок були зняті саме в цьому мальовничому краї.

Кіно

Comments

.,.,.,.