Полтавська актриса німого кіно Віра Холодна

Вона є досить відомою російською актрисою німого кіно. Мало хто знає, але саме в Полтавщині вона народилася, чим і прославила рідне місто. За швидкі 5 років вона стала однією з найзнаменитіших актрис свого часу. Її ролі в чорно-білому кіно були яскравими, вабили глядача. Детальніше про актрису, котру називали «Королевою екрану» розповість Полтава Тренд.

Дитинство

Майбутня знаменитість народилася в Полтаві в сім’ї інтелігентів. Батько був вчителем словесності, а мати – випускницею інституту благородних дівчат. Віра була найстаршою, після неї народилися сестри: Надія та Софія.

Після недовгого проживання в Полтаві (сім’я переїхала, коли їй було 2 роки), вони переїхали до Москви. Дівчина рано подорослішала, адже батько помер рано, а мати сильно захворіла. Всі домашні турботи, як і догляд за молодшими сестрами ліг саме на її плечі.

Майбутня актриса відвідувала приватну гімназію Перепьолкіна, а вже через рік здала складний екзамен, вступила до балетного училища Великого театру. Хореографія була для дівчини легкою наукою, навчальний заклад подобався.

Дівчина проявляла свої таланти не тільки в творчості, але й в спорті. Ще навчаючись в школі Віра зіграла в спектаклі головну роль, стала відвідувати кружки молодих артистів. Серед головних причин вибору професії актриси стало важке фінансове становище.

Гра в фільмах

В 1914 році Віра Холодна вперше зіграла в кіно, режисером став Володимир Гардин, котрий і запропонував дівчині роль у стрічці «Анна Кареніна». Зіграла на руку дівчині її ефектна зовнішність. Режисеру вона сподобалася, він хотів бачити її в ролі італійки-годувальниці. Після зіграної ролі він зізнався Вірі, що актриси з неї не вийде. Він відмітив лише її привабливу зовнішність, і тільки.

Ці слова не стали пророчими, адже вже через рік кар’єра молодої актриси стрімко пішла в гору. Наступним фільмом стала мелодрама «Пісня святковому коханню» по твору Тургенєва. Цей фільм вважають вершиною успіху юної актриси. Окрім ролей молодих красунь, вона проявила свій талант в образі літньої жінки («Місячна красуня»).

За п’ять років її фільмографія складала більше, ніж 40 кінострічок. Віра Холодна стала першою зіркою радянського кіно. Глядачі йшли масово на ті фільми, де анонсували її гру.

Останні роки свого життя актриса знімалася в Одесі: «Княжна Тараканова», «Останнє танго», «Азра», «Жінка, котра винайшла кохання».

Особисте життя

Віра познайомилася на випускному вечорі в гімназії з молодим гумористом Володимиром Холодним. Досить скоро пара зіграла весілля, після якого у пари народилася донька Євгенія. Їх сім’я досить швидко поповнилася ще одним членом – дівчинкою Нонною, котру вони взяли на виховання (дівчинка залишилася без батьків).

Володимир воював в Першій Світовій війні, отримав звання «героя», і лише на декілька місяців пережив дружину. Вони обоє рано пішли з життя. Відомо, що Володимира Холодного розстріляли чекісти.

Цікаво, що доньки пари емігрували з Росії разом з молодшою сестрою Віри. Нонна прославилася як оперна співачка, проживала у Франції та Америці. Євгенія ж об’їздила весь світ разом з чоловіком. Обидві доньки тепло відкликалися про батьків, щиро любили та тужили за ними.

Полтавська актриса німого кіно Віра Холодна

Comments

.,.,.,.