Виправданий ризик чи ні: перспектива для стартапів у Полтаві

Після того, як Полтава почала масово приймати ВПО, зросла потреба в нових робочих місцях. А найбільш підприємливі почали тут свій бізнес з нуля, започаткували нові стартапи. Світова практика показує, що стартапи процвітають у центрі міста замість того, щоб займати приміські райони чи віддалені технопарки. Це нова модель стартап-інноваційних екосистем, що ґрунтуються на так званій «четвертій промисловій революції». 

Чи є такі можливості у Полтаві? Чи створюють ці міські стартап-екосистеми нові економічні можливості та робочі місця? Як на наше місто вплине майбутній розвиток стартапів? Далі на poltava-trend.

Чому Полтава і стартап — це не слова-антоніми

Коли мова йде про стартапи, загальне сприйняття полягає в тому, що вони повинні бути в розвиненій країні, де є всі ресурси. Але це зовсім не так: стартапи можуть починатися де завгодно, і часто саме країни з найбільшими потребами пропонують найбільші можливості. Стартапи живуть у слаборозвинених країнах, націях, які перебувають у збройному конфлікті, з економікою, що тільки розвивається, і в тих країнах, у яких підприємництво є відносно новим явищем. Кожне з цих середовищ пропонує невирішені проблеми, якими стартапи можуть скористатися не лише для отримання прибутку, але й для того, щоб сприяти розвитку міської, а почасти й сільської економіки.

Так, Полтава невелике місто, і бізнес тут зосереджений у сфері торгівлі та надання послуг. Тим краще. У стартаперів є багато вільних ніш, щоб задовольнити попит клієнтів і запропонувати унікальний для Полтави продукт. 

Як зміниться місто з появою талановитих стартапів

Стартапи можуть бути невеликими компаніями, але вони відіграють значну роль в економічному зростанні.

  • Стартапи є центрами інновацій;
  • Стартапи створюють робочі місця, що означає більше робочих місць, а більше робочих місць означає покращення економіки, працевлаштування ВПО в тому числі;
  • Стартапи мають прямий вплив на міста, які вони роблять своїми домівками. Подивіться, як Microsoft змінила Редмонд, а Google змінила Маунтін-В’ю, Каліфорнія. Вони покращили моделі працевлаштування, надаючи можливості працевлаштування як досвідченим, так і молодим спеціалістам. Це призвело до різкого притоку випускників і переїзду досвідчених фахівців з різних міст;
  • «Розрив динаміки» між великими містами та рештою країни скорочується завдяки стартапам. Це значить, що Полтава перестане бути провінційним містечком. Притік робочої та інтелектуальної сили знаменує не лише розвиток бізнесу, а й культурного, освітнього середовища. Позитивні зрушення в політичному житті;
  • Стартапи стимулюють економіку за допомогою революційних технологій і з часом створюють нові галузі. Коли ці стартапи стають публічними, вони справді стають механізмами заробляння грошей не лише для власників, а й для працівників та акціонерів;
  • Стартапи також роблять свій внесок у зміну іміджу міста. Полтава – нарешті перестане асоціюватися лише з Галушками, Гоголем і шароварщиною. А йтиме в ногу з часом.

Які заходи з боку місцевої та державної влади необхідні

Політика сприяння стартапам не обов’язково потребує великих грошей чи радикальних рішень. Однак вона вимагає від урядів діяти з деякими корективами.

Стартапи потребують доступу до закордонних ринків, що означає підтримку транскордонних потоків даних і зменшення торговельних бар’єрів.

Полтавське керівництво може об’єднати університети та бізнес для створення симбіозу ідей, які приваблюють стартапи. Крім того, інноваційна політика з боку місцевих політичних лідерів може усунути деякі регуляторні перешкоди, які заважають зростанню стартапів.

Загальне зниження ставки корпоративного податку допомогло б найуспішнішим новим підприємствам повернути більше грошей у свій бізнес та економіку.

Навчати підприємництву потрібно з раннього віку. Школа повинна надати студентам наставників із спільноти стартапів на додаток до проєктного навчання, щоб стимулювати підприємницьке мислення та інтегрувати технології в усі аспекти навчальної програми.

Уряд має інвестувати більше в дослідження та розробки, щоб підживити наступний бум стартапів.

Допомогло б запровадження постійної візової програми для стартапів. Потрібна імміграційна політика, яка заохочуватиме підприємців приїжджати та залишатися.

Які галузі для Полтави найвигідніші для стартапів: електронна комерція

Пандемія зробила покупки офлайн просто неможливими. У 2020 році через карантинні обмеження більшість продажів йшли онлайн. Як наслідок, електронна комерція стала однією з найкращих галузей для стартапів, залучаючи безліч інвесторів, які шукають можливості. Згідно з оцінками, цього року світові продажі електронної комерції досягнуть 4,921 трильйона доларів. 

Збільшення онлайн-трафіку зі смартфонів і планшетів є основним фактором цього сплеску. Сьогодні ледь не все населення Полтавщини володіє смартфоном, що полегшує покупки в інтернет.

Розробка мобільних додатків також набирає обертів, просуваючи електронну комерцію як новий метод проведення онлайн-транзакцій за допомогою смартфона чи планшета. Очікується, що мобільні додатки стануть основною платформою для інтернет-торгівлі та останньою великою річчю у світі стартапів.

Електронна комерція є однією з найбільш швидкозростаючих сфер Полтави для заснування бізнесу через високий попит на онлайн-магазини та послуги доставки. Це величезний потенціал для стартапів у нашому місті. Крім того, коли справа доходить до інтеграції магазину електронної комерції у ваші операції, підприємства мають два варіанти: використовувати попередньо створену систему або створити власну платформу з нуля. Ви можете досягти всіх цілей вашої компанії за допомогою індивідуального рішення, але вам доведеться витратити більше часу та грошей. 

Охорона здоров’я та стартапи

В останні роки великий потенціал для стартапів спостерігається у медичних технологіях. Коронавірус та війна прискорили цифрові зміни в галузі охорони здоров’я, коли медичні працівники та комп’ютерні спеціалісти співпрацюють у розробці нових методів для забезпечення кращого лікування. 

Багато інноваційних компаній приваблює зростаючий бізнес-потенціал у сфері послуг з розробки програмного забезпечення для охорони здоров’я. Телемедицина, яка дозволяє надавати дистанційну медичну допомогу, вже давно на шляху впровадження в Полтавську практику. Але їй не вистачає технічної бази та талановитих спеціалістів.. По суті, телемедицина — це використання цифрової взаємодії між пацієнтами та постачальниками послуг для подолання фізичних і географічних обмежень. Хоча спочатку дистанційне лікування було важливим у зв’язку з пандемією, це знизило витрати на охорону здоров’я та буквально рятувало життя, оскільки фахівцям не потрібно спілкуватися з інфікованими людьми. 

Телемедицина — не єдина частина галузі охорони здоров’я, яка процвітає. Багато людей не помічають серйозних проблем зі здоров’ям, які вимагають лікування в лікарні. Тому одним із першочергових завдань є забезпечення широкого доступу до медичних інструментів і рекомендацій. Лікарі та інший медичний персонал, наприклад, знаходять освітні програми привабливими, оскільки вони дозволяють їм зберігати та надавати важливі дослідження та інформацію в режимі реального часу. Чат-боти та перевірка симптомів із підтримкою штучного інтелекту, розширені програми для нагадувань і програми для здорового способу життя є важливими сферами в галузі охорони здоров’я. Технології також допомагають контролювати стан здоров’я вдома під час карантину за допомогою медичного чат-бота, що призводить до значної економії коштів.

Comments

.,.,.,.