У чому секрет культового трека “Доброго вечора, ми з України!”?

Фраза-привітання з треку “Доброго вечора, ми з України” і сам трек у період широкомасштабної російсько-української війни стали культовими для українців як на Батьківщині, так і за її межами. Цікаво, чи є українці, які не вживали цю фразу хоча б раз? Хіт лунає на радіо і на телебаченні, він звучить у рингтонах та в навушниках із гаджетів, і звідусіль, звідки може линути музика. Слова “Доброго вечора, ми з України”  бачимо на патріотичному одязі, на конвертах у вигляді марок, у формі різного роду наліпок,  як головний елемент на аксесуарах та на багатьох інших речах. Цією фразою часто вітаються військові, волонтери, журналісти, відомі особистості. Вона звучить у мирних містах, на фронті і в бомбосховищах. Її звикли чути у традиційних відеозверненнях голови Миколаївської ОДА Віталія Кіма, який варіює слова популярного привітання відповідно до часу доби, а ще з уст міністра оборони України Олексія Резнікова. Далі на poltava-trend.

Віталій Кім, голова Миколаївської ОДА.

Слова треку, який дуже швидко став шалено популярним, накладені на тисячі відеороликів за участю військових і не лише, але здебільшого на військову тематику для підтримки армії й бойового духу українців. “Доброго вечора Where are you from?” вже на на початок травня 2022 року набрав 7 мільйонів переглядів на YouTube. Композиція полюбилася і юзерам у TikTok. Так, користувачі зняли вже сотні тисяч роликів під цей трек. У коментарях люди пишуть, що він заряджає та об’єднує, налаштовує на перемогу і що його можна слухати без упину. Також трек зібрав десятки мільйонів переглядів у різних інтерпретаціях на інших відео- й аудіоплатформах.  А ще українці залюбки створюють меми із фразою “Доброго вечора, ми з України”. 

Хто створив хітяру?

Автори треку — DJ ProBass (Артем Ткаченко) та DJ Hardi (Максим Мокренко) із міста Кременчук, що на Полтавщині. Їхній електронний дует  PROBASS ∆ HARDI виник 2017-го і згодом підкорив радіостанції батьківщини та Європи і частенько піднімається на вершини хіт-парадів. Гурт співпрацює з відомими світовими лейблами, створює і редагує музику до пісень відомих вітчизняних артистів, а ще заснував власне електронно-інструментальне рок-шоу в стилі “наживо”.

DJ ProBass (Артем Ткаченко) та DJ Hardi (Максим Мокренко).

Трек “Доброго вечора, ми з України” народився ще влітку 2021 року, а випустили його в жовтні. Але такої популярності, яку він здобув саме у час активного протистояння України ворогам, автори навіть не чекали. Не можна сказати, що до того їх роботи були безуспішними. Але цей трек, як прокоментував “ВВС News Україна” Артем Ткаченко: “…пролунав дуже гучно і підірвав усі наші здобутки”.

У процесі творення треку автори просто мали на меті творити якісну впізнавану українську електронну музику від українських діджеїв. А вийшло, що разом з тим  по суті створили хіт, використавши зі слів тільки звичайне привітання.  У своїй роботі діджеї зміксували сучасну електронну музику та українські фольклорні мотиви (чудово звучать сопілка та скрипка) і додали єдину фразу, що лунає на фоні музики — “Доброго вечора, ми з України”. Музиканти створили хіт, що підкреслив українську культуру, але водночас звучить сучасно й креативно.

За словами діджеїв, не існує рецепта “приготування” пісні-хіта. Хітовість даному треку забезпечив посил потужної енергії, бо хлопці хотіли, щоб всі розуміли, що це український трек і писали його саме українці.

Між іншим, у рідному Кременчуці автори треку за свої старання отримали почесні нагороди. На сесії міської ради 15 березня 2022 року мер міста Віталій Малецький вручив їм відзнаки: Артему Ткаченку (DJ ProBass) — нагрудний знак «За заслуги перед містом», а Максиму Мокренку (DJ Hardi) — нагрудний знак та Подяку міського голови Кременчука.  

Під час вручення нагород у Кременчуці.

Чиїм же голосом озвучено вже культову фразу?

У соціальних мережах ходили чутки, що фраза “Доброго вечора, ми з України!” звучить голосом Сергія Притули, популярного телеведучого, потужного волонтера і громадського діяча. Втім, автори це спростували, мовляв, списано фразу з YouTube і говорить її соліст гурту “ДахаБраха” Марко Галаневич. Пояснюють це наступним чином. Коли колектив кременчуцьких діджеїв працював над новими треками, виникла ідея поєднувати в них мелодику і звучання українських інструментів, народного співу та електронної музики. Щоб здобувати нові знання, вони прослуховували чимало всього: народну музику, автентичний спів, різні етно-гурти, дивилися усілякі сайти, YouTube. 

Фронтмен гурту “ДахаБраха” М.Галаневич

Так музикантам трапився уривок інтерв’ю гурту “ДахаБраха” для канадського радіо. Єдина фраза, яка прозвучала тоді українською з уст фронтмена успішного етногурту Марка Галаневича:”Доброго вечора, ми з України”. І не просто прозвучала, а з сильною енергетикою і неймовірним посилом, ніби було на меті презентувати світу всю Україну. Хлопців почута фраза “зачепила” й вони її записали. Фраза так органічно “прилипла” до трека і надала йому необхідної енергетики, що  шукати інших варіантів на думку діджеїв не було сенсу. 

Створений трек музиканти представили гурту “ДахаБраха”  так би мовити на погодження і навіть мали сподівання на колаборацію зі знаменитостями. Та “ДахаБраха” (популярний колектив, постійно зайнятий гастролями) поставив незнайомим і маловідомим на тоді колегам умовний “лайк” і поїхав у турне… А кременчуцькі хлопці в очікуванні вирішили відкласти “завислий” трек в шухлядку. Згодом спробували його потроху грати, постити, а у відповідь на зацікавлення публіки незабаром і випустили. Радіостанції одразу ж взяли пісню в ротацію, далі  — перегляди на YouTube, ролики в  TikTok…”Коли трек вже почав віруситися у Тік TikTok і набрав 100 тисяч, вони (“ДахаБраха” — авт.) зняли TikTokік з цим треком і написали нам”, — згадував пізніше Dj Probass, додаючи, що колаборація з “ДахаБраха” обов’язково відбудеться після перемоги України у війні.

Не музикою єдиною

А далі про війну і мистецтво. Колеги-діджеї не раз зазначали, що втішені тим, що музика під час війни відіграє неабияку роль у суспільстві. У цей складний час PROBASS ∆ HARDI випустили ще кілька патріотичних треків. Зокрема “Козаки йдуть” (як заклик до протистояння ворогу) і “Настане день” (як трек-віру в перемогу України). У воєнний час музиканти активно волонтерять. Починали з коктейлів Молотова та іншої фізичної праці на цьому “фронті”. Згодом спрямували свої зусилля на допомогу постраждалим від війни регіонам та переселенцям, зокрема тим, які приїхали на Полтавщину, налагодили результативну співпрацю з іншими волонтерами. 

Dj Probass.

Найбільший для них пріоритет на шляху волонтерства — підтримка Збройних Сил України, роблять це й з допомогою благодійних виступів. І разом з цим хлопці вже працюють над новими хітами. За їх словами, сьогодні цінна будь-яка підтримка кожного українця для своєї держави і наші неймовірні громадяни показали, що здатні робити для Батьківщини неймовірні речі. 

Своїм трек — без ревнощів, а ворогам — зась!

Хоч фраза “Доброго вечора, ми з України” стала настільки популярною, що її використовують у соцмережах та безпосередньо в життєвих ситуаціях, автори треку й не думають ревносно чи образливо до цього ставитися. Вони вважають хіт не своєю власністю, а народною. Мовляв, робота належала авторам, коли була у студії, під час монтажу. А відколи вона стала прем’єрою для слухачів, то стала народною й кожен українець тепер знаходить у ній щось своє. І від такої дійсності діджеї невимовно щасливі. У той же час легендарний хіт почали привласнювати білоруси та росіяни. Тягнути руки до чужого — для них звичка. Та музиканти запевняють, що знають як на таке нахабство вплинути.

PROBASS ∆ HARDI

Артем і Максим навіть не сумніваються, що це їх перший, але не останній хіт. В численних інтерв’ю вони запевняють, що ідей мають море і над багатьма вже працюють, переймаючись створенням зовсім нової музики. Запланували на майбутнє і чимало колаборацій з артистами, зокрема і з тими, які ще тільки на шляху до популярності. Бо зараз на часі  — створення нового українського шоу-бізнесу в оновленій Україні. 

Comments

.,.,.,.