Чи потрібна автоматизація бізнесу у Полтаві та чи може він працювати без неї?

 

Як не дивно, але відповісти на це питання можна по-різному, від обов’язково до ніколи, а ось наскільки дійсно така проблема актуальна та в яких конкретно випадках, обговоримо в цій статті.

Що таке автоматизація?

Згідно з визначенням, автоматизація — це напрямок науково-технічного прогресу, що базується на технічних засобах та наукових методах, які дозволяють повністю або частково звільнити людину від важкої механічної праці, пише poltava-trend.in.ua. Таким чином, автоматизація поширюється на:

  • виробничі процеси;

  • планування й управління;

  • науково-дослідницьку діяльність;

  • навчання;

  • процеси, пов’язані з бізнесом.

Завдяки впровадженню автоматизації, зростає продуктивність праці, якість продукції, оптимізуються методи управління. Комплекс засобів для автоматизації всіх цих процесів називають системами.

Навіщо потрібна автоматизація на виробництві?

Це питання стосується двох напрямків, безпосередньо автоматизації механізмів на виробництві (роботизація) та автоматизація процесів на рівні контролю й обліку.

Якщо говорити про перший напрямок, то тут все досить просто, кожен власник підприємства може легко порахувати рентабельність встановлення робота. І якщо все це в найближчій перспективі окупиться та почне приносити прибуток, то сумніватися, взагалі-то, й немає в чому.

Якщо ж ми торкаємося питання автоматизації обліку процесів на виробництві, то тут вже все багатоваріантно та неоднозначно.

Отже, що може дати автоматизація обліку? По-перше, інформацію про витрачені матеріали, а відповідно, і то, скільки потрібно їх закупити. По-друге, можливість планувати забезпечення продажів, а значить і прогнозувати обсяг грошових потоків. По-третє, це всі дані в динаміці, які стосуються персоналу, кількості робочих на виробництві, що гарантує його безперебійне функціонування.

Де найбільше така інформація потрібна? На виробництвах, які отримують дорогі матеріали з тривалим терміном поставок. Їх своєчасна закупівля дозволить обійтися без надлишків, а значить заощадить кошти;  у бізнесі, де виробництво відстає від темпів продажів; керівникам підприємств з безперервним виробничим процесам, як джерело даних.

Наскільки потрібна автоматизація в організації планування та управління ?

Тут також немає єдиної думки тобто кожна ситуація індивідуальна. На одних підприємствах, з масою виробничих процесів, а відповідно, й параметрів, без планування не обійтися, оскільки помилки тут можуть коштувати  10% -20% від тижневого обігу. На інших, де швидкість виробництва нижче, а кількість готової продукції обчислюється кількома десятками одиниць в рік, автоматизація планування не спростить, а тільки ускладнить завдання, що в принципі суперечить самій її суті.

Що стосується автоматизації управління, то, з нашої точки зору, це взагалі швидше міф, ніж реальність. І найчастіше наявні в системі дані, багато з яких дійсно необхідні, не впливають або майже не впливають на управління підприємством.

 А якщо допустити, що все ж такі системи, які реально працюють, десь існують, то їх ціна буде надзвичайно високою і тут знову постає питання про їх рентабельність і доцільність купівлі.

Comments

.,.,.,.