Біг: користь і проведення тренування

Біг – ефективний спосіб знайти і підтримувати чудову фізичну форму, поліпшити самопочуття, підвищити витривалість і стійкість до стресів. Бігати можна в будь-який час року, при цьому не потрібно відвідувати тренажерний зал або купувати спортивний інвентар. Займатися можна на природі, дихаючи свіжим повітрям і милуючись мальовничими пейзажами. Такі спортивні заняття зміцнюють імунітет, зберігають красу і здоров’я на довгі роки.

Позитивний вплив бігу

Заняття бігом дозволяють задіяти практично всі м’язи тіла. Активно тренується і зміцнюється мускулатура рук, ніг, преса, шиї, спини, сідниць. Бігун стає підтягнутим, спритним, витривалим.

Біг надає комплексний позитивний вплив:

 • Організм очищається від шлаків і шкідливих токсинів. Всі органи і тканини активно насичуються киснем.
 • Втрачаються зайві кілограми. Вдається скинути зайву вагу і підтримувати хорошу спортивну форму.
 • Підвищується витривалість і фізична сила. Активізується мозкова діяльність, поліпшується самоконтроль і тренується сила волі.
 • Пробіжка сприяє виробленню гормонів, які дарують відчуття радості й оптимізму. Якщо спорт стане практично повсякденною нормою життя, вийде легше контролювати свої емоції, підвищиться стійкість до стресів, підуть переживання і покращиться настрій.

Корисні і ефективні тренування

Щоб користь бігу була максимальною, потрібно звернути увагу на:

 • Місце для бігу. Тренування краще проводити на стадіоні, в парку, на набережній або в лісі. Підійдуть навіть тихі вулички і провулки, де рух транспорту невеликий, а поблизу немає великих магістралей.
 • Час тренування. Ранкова пробіжка заряджає енергією і бадьорістю на весь день. Це відмінний вибір для людей з біоритмами «жайворонка» або «голуба». Вечірня пробіжка допомагає скинути навантаження, що накопичилося за день і підбадьоритися. Вона відмінно підходить людям з біоритмами «голуба» або «сови».
 • Розминку і заминку. Перед тим, як почати бігати, потрібно провести розминку. Нахили, присідання, повороти, випади допоможуть підготувати організм до подальших фізичних навантажень. В кінці тренування рекомендується також зробити затримку, щоб розслабити м’язи і зняти напругу. Найчастіше це вправи для розтяжки і розвитку гнучкості.
 • Техніку бігу. Дуже важливо ставити стопи так, щоб не виникало різких дискомфортних відчуттів. Тулуб тримати з невеликим нахилом вперед. Руки повинні бути зігнуті в колінах. Голову тримати прямо.
 • Контроль пульсу і дихання. Роблячи пробіжку, важливо стежити за своїм самопочуттям. Якщо дихати стало важко, а частота пульсу вище норми, це означає, що потрібно знизити навантаження.
 • Взуття та одяг. Займатися бігом слід в зручному взутті та одязі, які б відповідали сезону. Кращим взуттям вважаються кросівки з амортизаційними вставками.
 • Харчування. Не слід приймати їжу за годину перед початком бігового тренування. Утамувати відчуття голоду можна невеликим перекусом, наприклад, випити йогурт, з’їсти яблуко або банан. Вгамувати спрагу краще звичайною водою без газу.

Спортивні тренування повинні бути регулярними, а навантаження збільшуватися поступово. Для початку достатньо буде бігати в зручному темпі 10-15 хвилин. Біг можна чергувати з ходьбою. Займатися потрібно мінімум три рази на тиждень.

Comments

.,.,.,.