Всі на бал до Панаса Мирного!

А чи були ви на справжньому  балу XIX століття? Якщо ні, то у вас є чудова нагода відвідати його в Полтаві в останній день літа в літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного. Про що детально розповість Poltava-Trend.

Урочисті прийоми почали влаштовувати ще у ІХ ст., які часто описують в історичних джерелах, тільки тоді вони приходили за столами, хоча на них також мали змогу піти у повільний красивий танець. Пізніше в історичних довідках згадуються українські вечорниці, які тривали протягом осені і до Великого посту. На них гуляли молоді парубки та дівчата, співали, оповідали казки, спілкувалися і звичайно танцювали. А вже перші бали почали з’являтися у королівських дворах Франції  у ХІІ –ХІІІ ст..,одна із перших згадок датована 1385 року, а причиною стало весілля французького короля Карла VI з королевою Ізабеллою Баварською. А на Україні перший бал згадується наприкінці 1482 році на честь приїзду французької делегації у Львові. Після чого захід  набирав популярності крізь століття і відомих постатей, які проводили його.  

То чому одного погожого серпневого вечора не провести його у Полтаві? Знайти ошатні сукні та запросити відомих гостей будинку Панаса Мирного. Адже в цьому історичному місці, ще 116 років тому, гостювали знані Олена Пчілка, Леся Українка, Михайло Старицький та  Михайло Коцюбинський, які збиралася у гостьовій, за круглим столом, обговорювали літературні новини, декламували свої твори, а після у саду влаштовували витончені танці.

Саме тому працівники музею на чолі з директором – Світланою Завалій влаштовують 31 серпня з 16 до 21:00 години справжній бал! На якому буде відповідний дрес-код – плаття в підлогу, або довга спідниця з блузою,  аксесуари за бажання: віяло, рукавички чи капелюшок. Програмою заходу передбачено широкий спектр заходів: майстер-клас з танців ХІХ ст.; дворянські та народні ігри того часу, квести, концертна програма, кіно просто неба, старовинні гойдалки та цікаві фотозони.  Запрошують всіх бажаючих, як дорослих, так і дітей, можна приходити сім’ями! Нудно точно нікому не буде, розваг вистачить на всіх – запевняють організатори!  

Изображение удалено.

Літературно-меморіальний музей Панаса Мирного – це садиба-музей класика української літератури Панаса Яковича Руденка, більше відомого під творчим псевдонімом – Панас Мирний. Знаходиться він в околицях місця серед чудової природи із затишною атмосферою й подалі від міської метушні! Музей є унікальним за кількістю особистих речей господарів, які несуть в собі історію тих часів та людей які перебували протягом всього часу існування садиби. До складу меморіального комплексу входить будинок письменника, літературно-виставкова частина та садом площею 1.5 га, де ростуть кущі та дерева посаджені власноруч письменником, а в кінці саду розташувалося невеличке озеро з вербами на березі.

музей Панаса Мирного

  Вже хочете прогулятися стежками саду в ошатній сукні та станцювати ніжний вальс на березі озера? Тоді хутчіше вибирайте вбрання, запрошуйте друзів і разом прямуйте на бал за адресою вул. Панаса Мирного,56! Організатори дуже чекають на гостей!

Comments