Наколінники для спорту та реабілітації – як вибрати правильно

Бандаж на колінний суглоб простий та ефективний спосіб попередження пошкоджень та помічник у відновленні функціональності кінцівки після травм та операцій. Завдяки йому вдається суттєво знизити біль та прискорити процес реабілітації.

Наколінники – сучасні вироби, що прийшли на зміну еластичних бинтів. Вони мають компресійну, мікромасажну та зігрівальну дію. Це допомагає активізувати кровообіг, покращити живлення тканин, знизити запалення, набряклість та біль. Медичні бандажі зручні, у них можна продовжувати вести звичний спосіб життя та займатися спортом. Модель підбирається індивідуально за допомогою спеціаліста, оскільки вироби можуть мати різне призначення – профілактика, лікування при хворобах суглоба, реабілітація після травм, післяопераційні стани та ін.

Коли потрібний наколінник

Спочатку слід зрозуміти, навіщо потрібні наколінники. Основними показаннями до застосування є:

  • Запальні процеси: артрит, тендиніт, бурсит, міозит;
  • Дегенеративно-дистрофічні захворювання: остеоартроз, гонартроз, остеохондропатія;
  • нестабільність суглоба;
  • Профілактика травм у разі високих навантажень;
  • Міалгія;
  • Пошкодження суглоба та зв’язкового апарату;
  • Післяопераційна реабілітація.

Є низка інших показань, при яких необхідні ортопедичні бандажі, їхній широкий вибір представлений на сайті компанії Med-magazin.ua.

Типи наколінників

Відмінність між наколінниками полягає у ступені фіксації та наявності спеціальних стабілізуючих елементів. Залежно від складності травми та ступеня деформації суглоба вибирається один із таких типів:

  1. Еластичні бандажі забезпечують всебічну підтримку, рівномірну компресію для покращення кровообігу в суглобі, що сприяє відновленню при болях, спричинених захворюваннями, незначними травмами;
  2. Фіксатори з пателярним кільцем, завдяки якому коліно підтримується у фізіологічно вигідному положенні. Вони можуть доповнюватися бічними ребрами жорсткості;
  3. Наколінники з подушкою з техногеля області коліна, що забезпечує його захист від випадкових ударів;
  4. Напівжорсткі бандажі мають пластикові або металеві пластини для бічної підтримки, які запобігають небезпечним рухам у колінних суглобах;
  5. Лікувальні жорсткі ортези з металевими шинами, в яких за рахунок шарнірів допускається фізіологічне згинання та розгинання коліна. Є моделі із контурною рамою. Завдяки особливій технології здійснюється регулювання бічних пластин за допомогою замків та ключа. Можливість зміни кута згинання та розгинання дозволяє по ходу реабілітації поступово збільшувати рухливість у суглобі. Ціна таких виробів найвища через складність конструкції;
  6. Тутори з металевими пластинами, які забезпечують іммобілізацію, що дозволяє їх використовувати замість гіпсу при серйозних травмах.

Як підібрати наколінник

При покупці слід орієнтуватися на рекомендації лікаря, який призначає необхідний рівень фіксації наколінника. Також важливо враховувати таке:

  • Якість матеріалу. Він повинен мати повітропроникність, швидке відведення вологи, не викликати алергії та подразнень шкіри. Важливо, щоб еластичний виріб не деформувався при тривалому носінні та множинних праннях;
  • Тип наколінника. При набряку потрібен розкривається наколінник, який легко одягати;
  • Розмір. На упаковці або в інструкції з виробу зазначено, як визначити розмір. Зазвичай враховується обхват коліна, коли воно зігнуте під кутом 30 градусів, а також об’єм ноги на 15 см вище та нижче за нього.

Правильно підібраний наколінник дозволяє суттєво прискорити період реабілітації, захистити від ушкоджень, знизити ризик прогресування патологій.

Comments

.,.,.,.