Музична душа Полтавщини: Раїса Кириченко

Творча душа Раїси Кириченко долунює і сьогодні до нас стоголосим душевним відчуттям гармонії, возвеличення, краси, надії, натхнення та щирості. Пісенний вклад, який залишила Раїса Кириченко показує розлоге багатство української душі, широти серця. Незважаючи на короткий життєвий шлях (усього 61 рік), піснярка залишилася у душах поціновувачів її мистецтва. Розвиваючи та примножуючи свій талант, жінка показала величні резерви української музики, пісні, слова, що у синтезі створило неймовірний естетичний феномен, пише poltava-trend.in.ua.

Із Полтавського краю до світових горизонтів

Народившись у Полтавському селі, Раїса Кириченко виявляла захоплення до її величності пісні, де б не була: у колгоспі, на автомобільному заводі, на дозвіллі. Власне, одного разу талановиту піснярку побачив керівник творчого колективу та запросив до хору, так, власне, і почалася творча дорога полтавки.

Цікаво, що отримала музичну освіту Раїса Кириченко значно пізніше, аж у 1980-х роках, а доти жила піснею, творила разом із піснею свою життєву долю.

Знаковим у долі полтавки став 1963 рік, саме цього року Раїса виходить заміж за Миколу Кириченка, який теж був причетний до творчості, зокрема до музичної царини.

Престижні народи, творче поцінування

Творчість Раїси Кириченко гідно поцінована: піснярка отримала звання “Героя України”, удостоєна нагороди “Ордена княгині Ольги”.

Іменем Раїси Кириченко названа школа у її рідному селі, у Полтавському виші імені В. Г. Короленка є музей, присвячений полтавській піснярці. 

У Полтаві є меморіальна дошка та пам’ятник співачці, також є однойменна вулиця, яка пролягає від вулиці Лідової до Європейської.

У 2012 році було відкрито співочий пам’ятник полтавській мисткині.

Хвороба та її прогресування

Після гастролей у Канаді Раїсу Кириченко почали турбувати нирки, тож співачка почала лікування, лікувалася за кордоном, зокрема в Німеччині, проте не вдалося порятувати славну піснярку і її творча доля обірвалася рано, проте величний вклад піснярки залишився на віки та покоління для нащадків.
Дорога почалася із полтавського села і продовжувалася різними країнами світу, показуючи беззапечну ідилію та звукопис української душевної, щемливої, проникливої та щирої пісні.

Творчий колектив “Чураївна”

Творчий колектив “Чураївна”, який заснувала та творчо плекала Раїса Кириченко вирізнявся талановитістю та щирістю української пісні, яка лилася ніби жива та цілюща вода, як той джерельний струмок.

Творче пошанування славної піснярки актуально і сьогодні, особливо в день народження Раїси Кириченко, 14 жовтня, у стінах однойменної школи у музеях відбуваються творчі вечори, заходи, які демонструють немеркнучу актуальність та неповторність української пісні та голосу Раїси Кириченко. Дуже натхненно, щиро, ніжно, неперевершено, дзвінко, поетично, довершено, симфонічно лине українська пісня у світи, лишаючи незбагненний слід краси у душах слухачів.

Comments

.,.,.,.