Полтавщина – осередок НСКУ

Творча громадська організація об’єднала професійних композиторів, музикознавців України. Одним з осередків культурної творчості Національної спілки композиторів України (надалі НСКУ) є Полтавщина. Детальніше про розвиток, перспективи організації розповість Полтава Тренд.

Особливості

Цікаво, що на момент вступу до організації, композитори та музикознавці мають мати власний творчий доробок та повну спеціальну вищу освіту. Це обов’язкові умови для вступу до НСКУ.

Варто нагадати, що громадська організація була створена в 1922 році, лише в 1959 році стала іменуватися як Спілка композиторів України. Бути членом організації престижно, адже до її складу входять відомі, шановані митці-професіонали. Їх внесок в світову музичну культуру неоціненно великий.

В громадській організації поєдналася минула та майбутня культурна спадщина українського народу.

Сучасність в Полтаві

Досить мізерним є фінансування громадської організації, учасники неодноразово скаржилися на те, що виділених грошей ледь вистачає для сплати орендної плати.

Учасників організації часто називають «волонтерами мистецтва», чим вони вкрай обурені та незадоволені. Представники організації з різних областей збираються один раз на 5 років, обговорюють проблеми, перспективи, прагнення. Ці зустрічі завжди проходять досить тепло, музиканти щиро радіють. Тому можна з впевненістю сказати, що Спілка є дружною сім’єю.

Досить актуальні проблеми, котрі піднімаються на всіх зустрічах одні і ті ж.

  1. Фінансування організації, на що існувати мистецтву.
  2. Престиж української музичної культури у світі.

Приємно, що окрім труднощів, учасники Спілки обговорюють досягнення громадської організації. Мова йде про проведені заходи, концерти та значні події. Яскравими тому прикладами є організації концертів української музики за межами України, за власний рахунок учасників.

Кожного року кількість талановитих учасників організації росте. Окрім еталонів сучасної музики, до складу групи входять композитори молодого покоління. Всіма ними варто пишатися.

Для подальшого розвитку духовного життя українців, інтелектуальна та творча еліта українського суспільства потребує підтримки від держави. Адже самотужки виділяти матеріальні засоби для організації культурних заходів, стає дедалі важче.

Більше 400 членів нараховує громадська організація, серед учасників є народні артисти та заслужені діячі мистецтва. Доповнюють перелік лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка, академіки, члени-кореспонденти Академії мистецтв України, професори та доктори наук. Також входять до Спілки лауреати премії ім. В. Лисенка та Премії ім. Б. М. Лятошинського, Премії ім. Л. М. Ревуцького. Всі ці талановиті люди самовіддано працюють на теренах нашої країни, за її межами.

Найбільші та наймасштабніші фестивалі сучасної академічної, авангардної музики проходять під їх початком. Це не тільки сучасні зразки української творчості, але і опери, симфонії, різноманітні заходи та спільні міжнародні проекти.   

спілка композиторів

Comments

.,.,.,.