Попит дорівнює успіх: які галузі на Полтавщині найбільше потребують ваших стартапів

Беззаперечно, технології стануть важливою частиною ведення бізнесу в майбутньому. Незалежно від того це велика компанія у мільйонному місті чи невеликий стартап у провінційному містечку, чи навіть селі, використання інноваційних технологій дає можливість кожній справі досягти успіху. Зазвичай, коли полтавці чують слово “стартап” вони асоціюють його з великою компанією, з масштабним виробництвом та мільйонними фінансовими оборотами, але це не так. Ми підібрали кілька галузей, які на Полтавщині найбільше потребують цікавих та неординарних стартапів. Далі на poltava-trend.

Полегшіть полтавцям покупки

Через пандемію та війну на Полтавщині важко знайти людину, яка ніколи нічого не купувала в інтернеті. У 2020 році людям потрібно було дотримуватися карантину, що призвело до переходу до продажів через інтернет. У 2022 році з початком повномасштабного вторгнення деякі магазини закрилися в нашому регіоні з міркувань безпеки, або через велику кількість тривог у містян елементарно не вистачає часу сходити за покупками, а ВПО звикли до продукції, якої на Полтавщині немає.  У результаті це підштовхує електронну комерцію до списку найвигідніших стартап-індустрій в Полтаві, де багато інвесторів шукають можливості.

Крім того, продовжує зростати використання мобільних додатків, що сприяло розвитку електронної комерції як нового способу онлайн-транзакцій за допомогою мобільного телефону чи планшета. Мобільні програми, ймовірно, стануть основним каналом для онлайн-покупок.

Також спостерігається сплеск інтересу до онлайн-супермаркетів, місцевих кафе, служб доставки, в яких немає ресторанів та закладів громадського харчування. Так у Полтаві отримали попит послуги своєчасної та доступної доставки.

Стрімке зростання попиту на послуги онлайн-покупок і доставки робить електронну комерцію однією з галузей, що найшвидше розвиваються для відкриття бізнесу. Він пропонує величезні можливості для підприємців в останні роки. Ринок стає дуже щільним, а це означає, що конкуренція зростає.

Якщо ви плануєте розробити інтернет-магазин у Полтаві, подумайте про те, щоб почати з фірмового продукту для певної ніші. Ви можете знайти певну сферу спеціалізації, а потім просувати цю стратегію. Це більш розумно з точки зору розподілу інвестицій і людських ресурсів.

Будівництво, оренда, житловий фонд для ВПО

Мало хто асоціює стартапи з будівельною галуззю. Проте, як виявилося, їх у цьому секторі чимало. Більше того, такі підприємства у світі отримують понад 580 мільйонів доларів фінансування щороку. Будівельна галузь є однією з найменш оцифрованих, але дослідження показують, що використання штучного інтелекту збільшує прибуток у цьому секторі на 71%.

Знову ж таки збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб у Полтаві призвело до сплеску на ринку нерухомості. Попит існує в зручних додатках з пошуку квартир, пошуку рієлторських послуг та будівництва власного житла. До того ж перед областю постало нагальне питання з побудови нового житлового фонду, а можливості штучного інтелекту та стартапи у цій галузі будуть дуже на часі. Так для молодих стартаперів відкриється дорога співпраці з великими замовленнями та державними коштами.

Оскільки житлове, комерційне, промислове та інституційне будівництво процвітає, цей сектор може похвалитися високим попитом на послуги з проєктування, будівництва та постачання матеріалів. Багато компаній уже користуються цією можливістю, включно з архітектурними послугами, інженерними консультаціями, дослідженнями та картографуванням даних.

Онлайн-дозвілля та знайомства 

Відпочинок і розваги по праву належать до переліку найкращих галузей, у які варто інвестувати. Спочатку пандемія змушувала людей залишатися вдома та онлайн-послуги поза роботою почали захоплювати світ штурмом. З початком війни розваги поза домом стають дедалі небезпечнішими та недоступними.

Багатьом із нас довелося раптово освоювати цифрові технології та миттєво шукати соціальні заходи, тренування онлайн та знайомства в Інтернеті. Це, як наслідок, вплинуло на те, як бізнес працює в традиційній індустрії відпочинку та розваг. 

Підприємцям, які прагнуть запустити новий продукт у цих нішах, варто почати шукати нові можливості. Так, наприклад, попит на онлайн-альтернативи, такі як додатки для відстеження фізичних вправ, почав стрімко зростати. Крім того, розвиток ігор та систем віртуальної реальності (VR) пропонує новий спосіб тренування для споживачів, які залишаються вдома. Схоже, що ця тенденція продовжуватиме розвиватися і дає багато переваг користувачам

Дослідження показують, що відсоток живої соціальної взаємодії падає все нижче. Тож такі додатки для знайомств, як Tinder, Badoo та інші, переживають новий сплеск успіху. Сервіси віртуальних побачень і відеочатів процвітають, оскільки вони допомагають користувачам адаптуватися до нових норм взаємодії під час карантину та війни. Інтерес досягає піку разом із зростанням безробіття, оскільки підписка на додатки для знайомств може стати способом скоротити особисті витрати. Однак схожі додатки та ініціативи зазвичай розвиваються в столиці або в містах-мільйонниках. Тому це чудова ніша для розвитку свого стартапу, особливо в області, яка постійно поповнюється внутрішньо переселеним особам, які прагнуть знайти нові знайомства та інтегруватися в життя нового міста. 

Освіта на дивані

Закриття шкіл і університетів стало одним із найбільших наслідків пандемії та війни. Для багатьох підприємців ці події лише зміцнили думку про те, що це сфера, яка відчайдушно потребує технологічного буму. 

Компанії, що займаються стартапами в галузі освіти – EdTech служать благородній меті покращення навчання студентів. У двох словах, це поєднання освіти та ІТ. Освітні технології в Полтаві на шляху до процвітання. Стартапери працюють над тим, щоб зробити освіту доступною для всіх у всьому світі за допомогою відео, вебінарів, освітніх платформ та онлайн-курсів. Враховуючи те, що освіта впливає на кожного, інноваційні продукти та послуги в цих секторах можуть мати величезний вплив на суспільство – набагато більший, ніж будь-які інші галузі.

Обмін знаннями через онлайн-курси робить освіту доступнішою та надає послуги людям, які зацікавлені в отриманні навичок, яким ви повинні їх навчити. Щоб зробити цю ідею соціально-орієнтованим стартапом, налаштуйте свої онлайн-курси на навчання цінним навичкам, які допоможуть студентам знайти роботу чи покращити якість життя.

Протягом останніх кількох років багато уваги приділялося тому, щоб допомогти дітям продовжувати вчитися, але не так багато уваги було приділено допомозі вчителям у навчанні. 

Існує чудова можливість створити програмне забезпечення, яке допоможе працівникам освітньої галузі йти в ногу з новими методами навчання тощо. Це програмне забезпечення може використовуватися шкільними вчителями, університетами та приватними компаніями, які хочуть бути впевненими, що їхні працівники завжди навчаються та слідкують за останніми тенденціями.

Штучний інтелект

Штучний інтелект (ШІ) — це напрямок інформатики, який займається створенням інтелектуальних «агентів». По суті, це включає системи, які можуть міркувати, навчатися та діяти автономно.

У значно більших масштабах прогрес у ШІ вирішує реальні проблеми, такі як зміна клімату, запобігання шахрайству, виявлення та запобігання хворобам.

Очікується, що до 2028 року ринок штучного інтелекту досягне $ 360,36 млрд. 

Машинне навчання — це галузь штучного інтелекту, яка займається створенням і вивченням алгоритмів, які можуть навчатися на основі даних. Ці алгоритми можна використовувати для побудови моделей, які можуть робити прогнози чи рекомендації на основі нових даних. 

Машинне навчання – це простір, що швидко розвивається, і має багато застосувань у таких сферах, як розпізнавання зображень, обробка природної мови та прогнозна аналітика. 

Розпізнавання зображень використовується в кількох галузях, від доповненої реальності до безпілотних автомобілів до вдосконалення розпізнавання райдужної оболонки ока. 

Comments

.,.,.,.