Як в Полтаві знайти фінансування для свого стартапу чи бізнесу

Фінансування стартапу, або стартовий капітал, — це гроші, які підприємець використовує для відкриття нового бізнесу. Гроші можуть надходити з кількох джерел і використовуються для найму працівників, оренди приміщення, купівлі інвентарю або інших операційних витрат, які допомагають розпочати бізнес. Якщо у вас є геніальна ідея, але не вистачає фінансів, не поспішайте відкидати її, у Полтаві та області є кілька ефективних способів знайти стартовий капітал. Далі на poltava-trend.

Як стартапи отримують фінансування?

Забезпечення фінансування стартапу може бути складним завданням, особливо якщо ви сподіваєтеся працювати з традиційним кредитором. Банки можуть бути дуже прискіпливими до того, кому вони надають позики для малого бізнесу. І зазвичай хочуть бачити високий обсяг продажів, грошові резерви, щонайменше рік історії бізнесу та міцну кредитну історію. Багатьом новим підприємствам важко відповідати суворим вимогам банку щодо кредитування.

Однак існує багато варіантів фінансування стартового бізнесу, доступних за межами банків і більш традиційних кредиторів. Знання ваших потреб у фінансуванні та бізнес-цілей допоможе вам вибрати правильний тип фінансування стартапу.

Що таке стартовий капітал?

Стартовий капітал має різні форми, але зазвичай це гроші, які підпадають під одну з трьох категорій: самофінансування, інвестори та позики.

  • Самофінансування: якщо у вас достатньо особистих заощаджень, ви можете вибрати самофінансування. Фінансування стартапу власними коштами допоможе вам зберегти повний контроль над своєю компанією (на відміну від інвесторів) і уникнути сплати відсотків (на відміну від позик). Негативною стороною є можливість втратити свої заощадження, якщо ваш бізнес зазнає краху.
  • Інвестори: інвестори та компанії венчурного капіталу прагнуть інвестувати в стартапи з високим потенціалом зростання. Ця форма фінансування стартапу не передбачає щомісячних платежів; однак це, ймовірно, вимагатиме від вас відмовитися від часткової власності на вашу компанію. Деякі інвестори захочуть брати активну участь у процесі прийняття рішень, якщо вони фінансуватимуть вашу бізнес-ідею, але можуть і не втручатися у ведення вашої справи взагалі..
  • Позики: позики для малого бізнесу дозволяють зберегти повне право власності на ваш стартап; однак ви почнете виплачувати позику плюс відсотки одразу. Більшість традиційних кредиторів, таких як банки, надають позики лише відомим компаніям із сильною фінансовою історією. Але такий спосіб фінансування не зосереджується лише на місцевих банках. Якщо ви хочете відкрити свою фірму в Полтаві, кредит можна взяти в будь-якому банку України.

Які в Полтаві існують можливості отримати стартовий капітал

Місцеві приватні та некомерційні кредитори також пропонують мікропозики стартапам, які мають трохи менше вимоги, ніж банки. Ці кредитори, як правило, підтримують малі або недостатньо забезпечені підприємства. Мікропозики як правило надаються на вигідних умовах, і вчасна сплата може допомогти вам збільшити кредит, що, у свою чергу, полегшить отримання додаткового фінансування в майбутньому. Однак до вибору таких кредиторів потрібно підходити дуже серйозно, адже в нашому місті є багато недобросовісних. Реальні відгуки, історія та документація кредитора – ось на, що потрібно звертати увагу. 

Якщо традиційні кредитори не підходять, сімейні позики можуть допомогти фінансувати ваш стартап. Хоча ці позики можуть надаватися з невеликими відсотками (або без них), вони можуть бути невигідними, якщо почнуть впливати на ваші особисті стосунки. Викладення умов у письмовій формі може допомогти встановити чіткі очікування для обох сторін, а також переконатися, що всі розуміють і приймають пов’язані з цим ризики. Не соромтеся таких договорів з рідними, це допоможе в майбутньому вберегти і вас бізнес і теплі стосунки. 

Насправді такі знаменитості, як Нік Вудман, Дональд Трамп, Кім Кардашьян, Ілон Маск, Джефф Безос та багато інших, брали кошти у своїх батьків, коли вони були на ранніх стадіях свого бізнесу. Пізніше вони змогли перетворити це початкове фінансування стартапу на мільйони доларів для себе та своєї родини завдяки наполегливій праці та розумним рішенням.

Венчурні компанії, гранти та краудфандинг у Полтаві

Венчурні капіталісти, як правило, інвестують лише в компанії, які швидко розвиваються, оскільки це пов’язано зі значним ризиком. Якщо стартап не вдасться, інвестор не отримає прибутку від своїх інвестицій. Більшість венчурних капіталістів хочуть, як мінімум, мати місце в раді директорів будь-якої компанії, яку вони фінансують. Однак дехто захоче ще більше власності.

Гранти для стартапів в Полтаві буде важко отримати (висока конкуренція), але можливо. Особливо, якщо у вас є досвід роботи з фондами, складете вдалу заявку, яка відповідатиме вимогам організації. Або ви можете для цього найняти фахівця. Вам не потрібно повертати гранти чи сплачувати відсотки, як за позику. Якщо ви належите до нішевої групи, як-от жінки, ветерани чи власники бізнесу національних, соціальних або інших меншин, цілком можливо, вам пощастить знайти грант для свого стартапу.

Краудфандинг дозволяє підприємцям збирати гроші для свого бізнесу, як правило, через онлайн-кампанії. Щоб стимулювати пожертви, ви можете пропонувати подарунки тим, хто робить пожертви на вашу кампанію (наприклад, безкоштовний продукт), але ви також можете розробити кампанію відповідно до своїх потреб і бюджету. Це своєрідний спосіб спільнокошту, який підходить тільки тим, хто справді зацікавлений у вашому продукті. Для цього потрібно зробити вдалу рекламну компанію та знайти свою аудиторію. Також популярною зараз є платформа Patreon, куди в подяку за ваші послуги чи продукцію клієнти надсилають своєрідні “чайові”. Головне – заохотити маленькою приємністю. Рекламувати людей, що пожертвували кошти, дарувати їм продукцію чи послугу. 

Як профінансувати стартап

Виконайте ці п’ять кроків, щоб фінансувати свій стартап:

  1. Визначте, скільки фінансування вам потрібно. Якщо ви хочете профінансувати велику одноразову покупку, фандрайзинг може стати правильним кроком. Якщо ви шукаєте значний капітал, інвестор може стати в нагоді. Підрахуйте, скільки грошей вам потрібно, перш ніж почати подавати заявки або звертатися до своєї мережі.
  2. Написати бізнес-план. Багатьом кредиторам і потенційним інвесторам знадобиться бізнес-план. Цей документ має окреслити вашу бізнес-модель, потреби у фінансуванні та те, як та коли ви плануєте отримати прибуток.
  3. Створіть ключові документи. Вони можуть включати податкові декларації про компанію та особу власника, банківські виписки, фінансові звіти про компанію та будь-які юридичні документи, що стосуються вашого бізнесу (наприклад, статут, договір комерційної оренди або звіт про прибутки та збитки).
  4. Вирішіть, який тип фінансування підходить саме вам. Проведіть дослідження, щоб переконатися, що ви розумієте, який тип найкращий для вашого бізнесу, а потім націлюйте свої програми відповідно.
  5. Переконайтеся, що ви можете повернути його. Складіть план того, як ви збираєтеся повернути позичені гроші, перш ніж позичити їх. Використання калькулятора кредиту для бізнесу допоможе вам оцінити ваші платежі та переконатися, що вони відповідають вашому бюджету.

Comments

.,.,.,.