Як вибрати ідеальні навушники: 5 критеріїв

Потреби сучасної людини з появою різних гаджетів зростають щодня. До комп’ютера, телефону, аудіоплеєру часто потрібні хороші навушники, щоб не заважати навколишнім звуком. Вони дозволять слухати музику на будь-якій гучності та спілкуватися, не відриваючись від справ.

Навушники відрізняються формою та розмірами, дизайном та комплектацією, ціною та якістю звучання. У магазинах представлено великий асортимент аналогічної продукції. Щоб не розгубитись, потрібно знати хоча б основні характеристики пристрою.

Ключова особливість вибору навушників

Фахівці радять підбирати гарнітуру, спираючись не на технічні характеристики, а на практичне звучання. Якщо звуки, що доносяться з навушника, подобаються, однозначно слід вибирати цю модель.

Людське вухо здатне сприймати звук у діапазоні 15-22 кГц. Складний пристрій конструкції може накладати додаткові перешкоди, і на виході з’являється шипіння, тріск, шарудіння. При виробництві гарнітуру тестують на спеціальному устаткуванні та перевіряють на АЧХ (амплітудно-частотні характеристики).

Будь-який звук чинить на барабанну перетинку тиск. Оптимальні значення становлять до 130 дБ. Але при постійному прослуховуванні гучної музики спостерігається погіршення слуху.

На що ще звертати увагу при покупці аксесуарів

Перед придбанням нової гарнітури експерти рекомендують користуватися такими рекомендаціями:

  1. Визначити суму, більше за яку не можна витрачати. Виробники репрезентують нарівні з елітним обладнанням лінійки доступних бюджетних варіантів. Серед них можна підібрати оптимальне рішення. Необхідно ознайомитись з каталогом продукції, дізнатися у консультанта про наявність недорогих моделей з потрібними функціями, не переплачувати за дизайн.
  2. Вибрати тип та розмір гарнітури. Виробники пропонують навушники від міні-вкладишів, які вміщаються у вусі, до величезних накладних чаш діаметром до 15 см. Перші зручні та компактні, не займають багато місця. Другі дозволяють виділитися з юрби, не відволікатися на сторонні звуки. Накладні чаші краще передають звучання.
  3. Комфортне носіння та кріплення. У магазині потрібно приміряти навушники (лише вкладки), оцінити посадку, надійність фіксації. Для ранкової пробіжки буде потрібна гарнітура зі щільним приляганням до голови, для домашніх посиденьок підійде будь-яка форма.
  4. Додаткові аксесуари, колір, мікрофон, матеріал виготовлення. Більшість аксесуарів виготовляється із пластику з металевими вставками. Їх можна протирати від пилу та забруднень при необхідності, прикрашати стразами, наклейками. Тут кожен виявляє свою індивідуальність та переваги.

Хороші навушники гарантують якісне звучання, подарують хвилини насолоди, дозволять сконцентруватися на навчанні та роботі. Правильний вибір гарантує тривалий термін експлуатації та зручність у використанні.

Comments

.,.,.,.