Велосипед: готуємось до літнього катання

Санчата можна сховати, адже літо наступило, настала пора велосипедів. Транспортний засіб ідеально підходить для вечірніх прогулянок, подолання шляху до роботи. Якщо велосипед довго стояв без дії, його треба привести до ладу перед катанням. Ми розповімо, що необхідно перевірити у механізмі, щоб впевнитись у справності екологічного транспортного засобу.

Перебираємо деталі

За зиму деякі вузли могли покритися корозією, стати непридатними до використання. Алгоритм первинної перевірки технічного стану:

  1. Зніміть ланцюг. Його необхідно очистити від пилу та бруду. Для цього скористайтесь гасом або соляркою. Потім насухо протріть ланцюг серветкою чи клаптиком тканини.
  2. Перевірка деталей, що труться. Непідготовленні вузли можуть зламатися при першій прокрутці педалей. Огляньте підшипники, кермо, змастіть. 
  3. Перевірка гальм. Ця система відповідає за безпеку велосипедиста, тому до неї треба ставитись дуже відповідально. Перевірте перемикачі, стан тросів, наявність гальмівної рідини. 

Пам’ятайте, деякі несправності неможливо відремонтувати. У такому випадку краще не ризикувати, а відвідати магазин велосипедів у Полтаві, обрати нового двоколісного «друга».

Гума та спиці: перевіряємо стан коліс 

Покриття для катання під дощем і в сонячну погоду повинно бути різним. Гумою потрібно дбайливо користуватися. Не гальмуйте різко, щоб продовжити їй «життя». Деякі «експерти» рекомендують змащувати колеса лимонним соком, але цього не варто робити. Такий засіб пересушує гуму.

Спиці іноді необхідно підтягувати. Для оцінки технічного стану встановіть колеса, прокотіть велосипед, зверніть увагу на поведінку перших. Якщо спостерігаєте «вісімку», зверніться до веломайстерні. Спеціаліст замінить головки, підтягне спиці на верстаті. Не займайтесь таким ремонтом самостійно, якщо не маєте навичок та обладнання.

Детальніше про гальмівні системи

Механізм може спровокувати вибух колеса, особливо це стосується моделей з V-brake. Гальмівну систему необхідно змінювати, якщо почали скрипіти колодки. Дискові механізми без належного обслуговування відмовляють, це небезпечно для життя велосипедиста.

Якщо майстер виніс «вирок» транспортному засобу, не ризикуйте на ньому їздити. Новий велосипед можно підібрати за невисокою ціною. Це дешевше, ніж мати проблеми зі здоров’ям через несправність старого «друга».

Що ще перевірити

Освітлення грає важливу роль, адже без нього неможливо кататися у темряві. Перевірте стан габаритів, щоб бути помітним для водіїв авто. Оцініть ліхтарі, чи справні вони, як далеко світять. Можливо в деяких потрібно замінити акумулятори або придбати нові.

Перевірте стан рукояток на кермі. Якщо прорезинена частина пошкоджена, комфорт під час катання зменшиться. Обов’язково оцініть стан та зовнішній вигляд сидіння наостанок.

Comments

.,.,.,.