Погода в Полтаві: до культурного центру України їхати можна завжди

Полтава – не просто місто на північному сході України, не просто обласний центр. Ця культурна столиця країни. Саме цей регіон згадується у багатьох творах письменників, саме у цьому місті знаходиться знаменитий Пам’ятник Галушці.

Багато пам’яток, привітні жителі та унікальні традиції щороку приваблюють сюди тисячі гостей. Для них стає важливим яка погода у Полтаві завтра.

КЛІМАТ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Велика область України знаходиться по обидва боки Дніпра. Геологічно територія знаходиться на Придніпровській низовині в одній своїй частині та на Полтавській рівнині в іншій.

Значна частина районів розташована на висоті близько 100 м над рівнем моря. Велика кількість річок (135) та озер (124) вплинули на метеорологічні показники.

Географія області відноситься до помірного кліматичного поясу. Помірно-континентальний його тип визначає досить м’яку зиму та тепле літо.

Середні показники температур для січня – 3,7 градуси нижче 0; для липня – 21,4 градуса тепла. У рік біля області випадає від 480 до 580 мм опадів, причому більша їх частина посідає літні місяці.

Третю частину року над Полтавською областю панує морський тип повітряних потоків з Атлантики та Чорного, Середземного та Азовського морів. Решту часу переважають повітряні маси з Євразійського континенту.

Величезна кількість лісів, зелених насаджень та заповідних зон впливає на якість повітря та його вологість. Середньорічний її рівень перебуває в межах 74%: найвищий показник припадає на грудень, а найменший – на травень.

Троянда вітрів, характерна області, виділяє перевагу західних напрямів. Найсильнішим буває вітер у лютому (середня швидкість становить 17,9 км/год), а найспокійнішим — у липні-серпні (показники 13,3 км/год).

Глобальне потепління клімату, що відбувається в останні десятиліття, далося взнаки і на погоді Полтавської області. Взимку температури рідко опускаються нижче -19ºС, а літній період фіксується показник до +33ºС.

ПРОГНОЗ ПОГОДИ В ПОЛТАВІ ВІД ПОГОДНИКА

Полтава – досить великий транспортний вузол. Крім морського, тут використовуються всі його види: автомобільний, залізничний, трубопровідний, повітряний та річковий. Це робить місто найважливішим пунктом державного значення. Але це впливає на погоду на завтра у Полтаві. Індекс повітря вимірюється постійно з метою контролю над його якістю.

Більшість визначних пам’яток знаходиться просто неба, тому приїжджим важливо передбачити погодні нюанси. Та й мешканцям міста планувати зручніше, маючи під рукою актуальний прогноз погоди у Полтаві.

Серед тих показників, які насамперед цікавлять усіх — температури вночі та вдень, відсоток ймовірності та вид можливих опадів та їх тривалість.

Погодинні температури протягом доби дають уявлення про перепади погоди, а рівень вологості дає уявлення про те, наскільки комфортною буде погода у Полтаві завтра.

Прогноз хмарності території залежить від пори року. Найменша кількість похмурих днів, згідно зі статистикою, відноситься до весняно-літнього періоду. З кінця квітня по середину жовтня переважає сонячна погода. Липень – місяць, коли більшу частину часу на неї ясно і безхмарно.

У січні, навпаки, панує похмура погода із мінімальною кількістю сонячних днів.

Для зимового сезону містом враховується висота снігового покриву. Найбільших значень він сягає січні. Загалом стійкий сніг у Полтаві найчастіше випадає з початку січня до третьої декади лютого.

А ось дощовим місяцем для міста став червень — у цей час кількість опадів у вигляді дощу досягає позначки 8,5 днів.

Незважаючи на кількість зелені, Полтава вважається територією, яка зазнає дефіциту лісових насаджень. Індекс якості повітря у зведеннях допомагає визначити його забрудненість, а УФ показники Сонячної активності – запобігти негативному впливу світила.

Тим, хто звіряє свої біоритми з природними, обов’язково користуються часом сходу, заходу сонця і протяжністю світлового дня.

Для тих людей, які мають захворювання, загострення яких пов’язане з атмосферними явищами, обов’язковими стають дані про рівень та перепади атмосферного тиску та фази Місяця. Знаючи, коли і як вони змінюються, легше провести профілактичні дії та запобігти погіршенню самопочуття.

Період з другої половини липня по вересень визнаний найбільш вдалим часом для відвідування культурної столиці країни.

Comments

.,.,.,.