Чим торгують на електронних торгах

З 2016 року в Україні активно працює система електронних торгів «Прозоро». Ініціаторами її створення виступили підприємці, громадські діячі та представники органів влади. Як результат, було створено систему, що дозволяє організувати чесні торги без можливості реалізації корумпованих схем.

Важливий момент: щоб взяти участь у тендері, потрібно пройти реєстрацію на акредитованому майданчику. При відвідуванні сайту Української універсальної біржі користувач отримує доступ до актуальної інформації про закупівлі, що проводяться у системі Prozorro. Тут https://www.uub.com.ua/rus/prozorro/perspektivni-rinki/zemelni-dilyanki/ же вказані тарифи на обслуговування та додаткові послуги.

Що можна купити на електронних торгах

Враховуючи популярність системи електронних торгів серед підприємців, які здобули можливість взяти участь у тендерах на чесних та відкритих умовах, розширюється перелік товарів та послуг, за якими проводяться закупівлі.

Серед популярних напрямів можна назвати:

  • будівництво (ремонти капітального та локального масштабу, консультаційна допомога дизайнерів, будівельників, майстрів оздоблювальних робіт);
  • енергетика (бензин та інші види палива, електроенергія, газ);
  • промислове обладнання;
  • транспорт (легкові, вантажні автомобілі, техніка спеціального призначення, запчастини до неї);
  • сільське господарство (посівний матеріал, корми, агрохімічні речовини);
  • харчування (забезпечення підприємств та громадських закладів продуктами харчування, кейтерингові послуги, обслуговування заходів).

Додатково система електронних торгів «Прозоро» пропонує взяти участь у тендері з купівлі та пошиття текстильної продукції, меблів та інших напрямків. Попит мають комп’ютерні та інформаційні технології.

Тендер: умови для початку

Замовник, орієнтуючись на свої побажання, реєструє тендер на акредитованому майданчику. Інформація тут надходить до центральної бази Prozorro, після чого автоматично розсилається на всі майданчики, зареєстровані в системі. Щоб тендер був схвалений адміністрацією сайту державних закупівель, замовник повинен точно вказати, які вимоги пред’являються до товару чи послуги. Додатково під час реєстрації тендеру зазначаються умови, яким повинен відповідати постачальник. Враховується термін роботи у певній сфері, кваліфікація виконавців, адреса основних потужностей.

Для того щоб потенційний виконавець міг отримати додаткову інформацію щодо тендеру або внести пропозиції, замовник встановлює термін відгуків. Дозволяється ставити уточнюючі питання щодо умов тендеру та наявності дозвільних документів. 

Реакція замовника на відгуки можуть призвести до змін умов участі у тендері. Про внесені коригування буде повідомлено всіх зареєстрованих учасників, які подали заявку на тендер. Відповідно, термін відгуку на пропозицію збільшується.

Comments

.